Śruba z uchem, Łańcuchy mocujące

Mocowanie ładunków w transporcie drogowym to dobre wykorzystanie właściwości aut, a także użycie środków mocujących. Jakiego rodzaju są najbardziej znane i pomocne?

Przede wszystkim pasy, ale mogą być tylko w takim przypadku używane kiedy są nieuszkodzone i posiadają czytelną etykietę.

Na niej znajduje się wiele ważnych oznaczeń. Miejmy na uwadze, że na etykiecie powinna być podana norma EN 12195-2, gdyż znaczy to, że producent deklaruje zgodność z jej wymaganiami. Kolejne normy nie gwarantują odpowiedniej jakości pasów napinających. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl powinny spełniać normę EN 818-2, a elementy łączące oraz skracające muszą mieć urządzenie zabezpieczające przed rozpięciem – http://protect-vehicle.eu

Drążki umożliwiają błyskawiczny i komfortowy podział powierzchni ładunkowej, dodatkowo mogą być wykorzystywane w pionie i poziomie wewnątrz pojazdów pomiędzy sztywnymi powierzchniami, jak chłodnie, naczepy zamknięte i tym podobne. Dość często takie zakończenia są obustronnie gumowe albo posiadają antypoślizgowe stopki. Interesującym rozwiązaniem jest również siatka, wyróżnić można dwa rodzaje zabezpieczeń siatkami. Jedna z nich to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, następna zabezpieczenie ładunku dzięki okryciu i dociskowi – http://www.protect-vehicle.eu

Pierwszy model ma zastosowanie przy przewożeniu ładunków sypkich w kontenerach otwartych albo pojazdach o otwartej przestrzeni ładunkowej. Ich zaletą jest możliwość używania w pojazdach różnego typu oraz różnych producentów, a także szybkie oraz proste mocowanie za pomocą pasów mocujących. Pamiętajmy jednak, by taki sprzęt zakupować w specjalistycznych sklepach, w jakich kupimy i inne niezbędne elementy, jak śruba z uchem, eogniwa.pl która jest przydatna do wielu zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *