Obejmy

Zaciski zaciskowe mają nadzwyczaj szerokie zastosowanie. Wytwarzane są też z rozmaitych towarów, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż zakończeń i połączeń do węży przemysłowych.

Ich zgodny dobór i montaż posiada istotne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Łącząc należyty rodzaj elementu montażowego, należy wziąć pod uwagę typ instalowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego zespolenia wiązek przewodów, kabli, węży, rękawów – http://obejmy-mocowania.pl

W niektórych sytuacjach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na znaczne temperatury. Mają obszerny zasięg zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych wielkościach i są nader mocne.

Cechuje je duża odporność na warunki atmosferyczne, szczególnie na działanie znacznych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na działanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane również w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem używane w wielu sektorach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym – http://www.obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez zastosowania specjalnych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są komfortowe w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie nastręczają przeznaczenia dodatkowych instrumentów, złączenie opaski jest możliwość przeprowadzić ręcznie.

Istnieją też obejmy określone do ściskania zakończeń nierdzewnych higienicznych, lub te przeznaczone do końcówek typu hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *