Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie aplikacji mobilnych nie będzie tym samym, czym jest testowanie aplikacji internetowych. Różnice odszukamy na wielu poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne oparte są na kontrolowaniu interakcji użytkowników, wiadomo przecież, że inaczej wygląda testowanie bankowej aplikacji, a zupełnie odmiennie społecznościowej aplikacji.

Sporo zależy również od grupy docelowej potencjalnych użytkowników danej aplikacji – http://www.testarmy.com

Ogromne znaczenie ma także platforma na której działa dany program, bo ma to wpływ na metodę rozpowszechniania jej. Szczególnie obecnie są znane platformy jak Google Play i App Store pełen raport. W tym względzie zdarzają się różne kłopoty, jak na przykład to, iż żeby znaleźć wadę trzeba na początek ściągnąć i zainstalować najnowszą wersję programu dla konkretnego sklepu a potem zaczekać, kiedy najnowsza wersja zostanie zatwierdzona. Niestety czasami trwa to nawet aż 3 tygodnie.

Bardzo pomocne będzie w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych szkolenia z testowania aplikacji mobilnych, ponieważ dzięki temu prościej nam pojąć wszystkie najważniejsze zagadnienia. Szczególnie istotne jest, żeby przewidzieć krytyczne błędy i w miarę na nie zareagować. Bo wyobraźmy sobie, że użytkownik będzie miał z czymś takim do czynienia i na pewno nie będzie się starał poszukać odpowiedzi, jeśli stanie się to trudne. W zamian za to usunie ją i zainstaluje całkowicie nową odmiennego producenta. Do nas już nigdy nie powróci – http://testarmy.com

Pamiętajmy o tym wszystkim, gdyż wtedy możemy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie ciekawa, bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu będzie bardzo ceniona. Zawsze warto się też doskonalić, bo dzięki temu unikniemy najbardziej poważnych błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *